Pátek 1. května
11:10 Únik nebezpečných látek – V Českém Krumlově v ulici Na Svahu sanovala českokrumlovská profesionální jednotka silnici, na které vyteklo menší množství motorového oleje.
13:25 Požár – U Omlenice, části obce Stradov zasahovali první květnový den hasiči u požáru srubu. K požáru, který byl ohlášen v 13:25 hodin, vyjeli profesionální hasiči ze stanice Kaplice a jednotky SDH obcí Velešín a Kaplice-Hubenov. Z českobudějovické stanice byl k požáru vyslán automobilový žebřík, který byl ale cestou k zásahu po prvotním průzkumu na požářišti odvolán. Velitel kaplické jednotky potvrdil původní ohlášení, které přišlo na tísňovou linku, a to že hoří dřevěný srub a především ve střeše. Požár se ale rychle šířil na celý srub. Hasiči dovnitř srubu vnikli násilně přeštípnutím zámku. Uvnitř nikdo nebyl. Hasičům se podařilo požár dostat rychle pod kontrolu. Po ohlášené lokalizaci požáru zásah pokračoval rozebíráním střešní krytiny a izolace a dohašování. V průběhu zásahu hasiči našli osobu v provizorním přístřešku stojícím vedle srubu. Osobu si převzali policisté. Likvidace požáru nastala v 14:39 hodin. Vzniklou škodu vyšetřovatel HZS stanovil na 200 000,-, příčina vzniku požáru je v šetření.
18:54 Technický zásah – Na vyžádání ZZS snesli českokrumlovští profesionální hasiči ve Větřní v ulici Na Vyhlídce pacienta do sanitky.
Sobota 2. května
23:55 Technický zásah – Českokrumlovští profesionální hasiči monitorovali ve svém městě na Nádražním Předměstí blíže neurčený požár. Jednalo se o oheň na zahradě.
Neděle 3. května
8:21 Technický zásah – V Českém Krumlově na Sídlišti Plešivec provedla místní profesionální jednotka nouzové otevření dveří bytu.
9:24 Technický zásah – Stejná jednotka pak v Českém Krumlově, části obce Nové Dobrkovice transportovala na žádost ZZS pacienta z rodinného domu do sanitky.
10:57 Požár – Tři jednotky hasičů, z toho profesionální hasiči ze stanice Frymburk a dobrovolné jednotky obcí Černá v Pošumaví a Frymburk, byly vyslány do Milné, kde byl ohlášen požár domu. Hasiči požáru trámu za kamny rychle uhasili. I přes jejich rychlý zásah, činí škoda způsobená požárem 50 000,-.
12:12 Technický zásah – Na žádost ZZS transportovala frymburská profesionální jednotka v Lipně nad Vltavou pacienta z domu do sanitky.
15:58 Požár – Českokrumlovští profesionální hasiči dohašovali u Netřebic požár hromady klestu po pálení.
20:12 Dopravní nehoda – Úklid vozovky po nehodě osobního auta zajistila v Českém Krumlově na Sídlišti Plešivec v ulici 5. května místní profesionální jednotka.